NATIVE INSTRUMENTS REAKTOR FREE

Na stránkách NATIVE INSTRUMENTS je zdarma ke stažení Reaktor Free Player. Jedna se o hodně ořezanou verzi dnes již asi legendárního Reaktoru který je nyní updatován na 5.5.1.

K free playeru si můžete také stáhnout factory knihovnu, která obsahuje tři velice povedené synths, Carbon2 , nekonvenční drum modul s nazvem Newscool a unikátní sound generator Sound drone. Od 1.října si budete moci jednoduše rozšířit FreePlayer o další tři moduly, Prism, Spark synth a The Finger multiefekt ,ale zřejmě již za nějaký poplatek.

CARBON 2 je subtraktivní synthesizér s velice unikátním zvukem, který byl kompletně přepracován oproti své první generaci.

Newscool je REAKTOR klasika. Zvukový engine se skládá z tónového generátoru a multi-efektové jednotky.  Inovativní sekvencer  je založen na modelu vyvinutém Johnem Conwayem v roce 1970.

Space drone je zvukový generátor, který ihned po vložení do playeru generuje zvuky od slabých proužků, přes hluboké atmosférické zvuky s dlouhým dozvukem až po masivní hluboké ruchy a hluky. Ideální pro naloadování a vytváření velice inspirativních zvuků a atmosfér.

Co závěrem.Omezení Reaktor playeru je opravdu velké, vždyť je free, nemůžete používat Reaktor User Library a editovat jednotlivé instrumenty a tvořit tak nové. Ale i tak si myslím, že pokud nevlastníte full Reaktor 5 tak FreePlayer stojí aspoň za vyzkoušení.

A ještě link na stažení REAKTOR FREE PLAYER