Ableton – routování signálu

Routování , nebo posílání signálu z jedné stopy do druhé, je v abletonu je velice jednoduché. Nejprve pokud nejsou vidět audio vstupy a výstupy, je potřeba kliknout na ikonu I-O u master stopy ( jako na obrázku).

Routování neboli směrování audia na jiné stopy

Poté již můžete audio signálu jednoduše určovat kam ho chcete naroutovat ( obrázek č.2). Audio signál je směřován ze stop 1,2 a 3 do stopy GROUP, kde po zmáčknutí tlačítka RECORD je možné vše zaznamenat. Stejné je to i u midi stopy. V tomto případě stopa 4 Operator je směrována také do stopy group. Takto se dají jednoduše dělat mixdowny bez použití volby render audio track ( vlatně já například volbu render audio track vůbec nepoužívám, vše takto routuji a následně nahrávám ). Samozřejmostí je to , že stopa GROUP se chová jako běžná audio stopa a proto na ni můžeme přidávat další efekty atd.  Ovšem pozor, toto řešení má také svou chybu. Je tím destruktivní nahrávání  ( destruktivní, protože se již nelze vrátit k původnímu nastavení ,že není možné se vrátit o krok zpět. Například, pokud po týdnu zjistíte, že je to spatně a původní stopa byla vymazána. Snad jedině pomocí fce. Save a Copy ).

Audio signál je směřován ze stop 1,2 a 3 do stopy GROUP, kde po zmáčknutí tlačítka RECORD je možné vše zaznamenat.

A ještě poslední: pokud chcete použít to vše jako klasickou GROUP STOPU je potřeba na sekci monitor přepnout z tlačítka AUTO na IN (jako na obrázku 3).

přepnutí z tlačítka AUTO na IN