Monomeemu patch

Monomeemu je patch vytvořený v Max for Live a umožňuje majitelům controleru Novation Launchpad používat aplikace které byli napsané výhradně pro použití s controlerem Monome.

Monomeemu jehož autorem je Soundflower a ke stažení je na stránkách maxforlive.com ZDE výrazně rozšiřuje možnosti kontroleru Launchpad. Nemusíte se omezovat pouze na čtyři editační pole (session,user1,user2 a mixer), ale můžete jich mít mnohem více.

V podstatě máte-li jeden Launchpad ,napojený na Monomeemu který po přepnutí do módu USER2 využívá port LP1, tak jako na obrázku.

Po přepnutí tlačítek vol,pan,sndA, sendB atd. máte k dispozici další stránky. To znamená, že nemusíte mít jen standardní ctyři stránky, ale daleko více. Na tlačítku vol mám aplikaci SEVEN UP LIVE o které je napsáno ZDE (ona sama má dalších X násobně stránek) a na tlačítku pan třeba sequencer atd. atd. Celé je to o tom co dokážete ukočírovat tak aby jste stále měli přehled kde co je a také o tom co zvládne Váš počítač.

Existuje celá řada různých aplikací právě pro použití s monomeemu vytvořených pro maxforlive a ableton .Např. pack od Stretty s názvem MaxforLive monome suite release 2 ke stažení ZDE . Tento pack obsahuje myslím asi sedm aplikací pro monome, které lze použít  pomocí Monomeemu s Launchpadem. Více informací je samozřejmě také na stránkách Monome .


V Abletonu máme Monomeemu v samostatné midi stopě a pro propojení s jinými monome aplikacemi musíme vytvořit další midi stopy.