Looper

looperLooper je audio efekt,  který nahrává a loopuje audio ,dělá overduby a je synchronizován na základní tempo abletonu.

V horní části efektu je černé pole s 4×2 nebo 4×4 atd.  značkami, které ukazují pozici při práci efektu,  jak dlouhý úsek je nahráván a to jestli nahráváme na prázdný základ nebo již tvoříme overdub, čili přihráváme k něcemu co už bylo loopováno.

Popis efektu a ovládání

V černém poli v dolním levém rohu jsou čtyři tlačítka, record, overdub, play, stop, dále aktuální bpm,délka nahrávané části a unikátní superpole DRAG ME.

Dále ve spodní části od leva tlačítko pro nahrávání ,undo, tlačítko clear které smaže vše co je v looperu, pole Record kde určujete délku nahrávané části, song control, Tempo control které umožnuje synchro na interní tempo nebo své vlastní (doporučuji synchro na interní tempo Abletonu, už tak je to hodně noise….)  a poslední co používám je tlačítko Rewerse které hraje celý loop obráceně , tedy od konce.

Používám looper tak, že ho vložím na send stopu ,co do něj leze mohu řídit send controlem na každé stopě. Mám namapovaná tlačítka record, overdub, play a clear. po zmáčknutí record nahrávám, overdubem pak další stopy přes, zmáčknutím play zastavím overdub a veškeré nahrávání a looper hraje a clear vše smaže.  Do looperu pouštím převážně z drum racku one shot samply a využívám ho vlastně jako sequencer .

Drag me

Nejlepší na looperu je ovšem tlačítko Drag me, protože když se vám něco líbí a máte to v looperu ,tak jednoduchým drag&drop přetáhnete obsah looperu na stopu.

Enjoy.