Liine Kapture

KaptureScreenshotv204Kapture je MaxforLive  zařízení, které  bylo vyvinuto společností Liine specializující na vývoj nových technologií a v jejich nabídce najdeme zařízení pro ovládání iphone/ipad pro Ableton Live jako třeba Grid, Kapture Pad a nebo třeba právě Kapture.

V roce 2010 byl znovuobnoven projekt Plastikman ,za kterým stojí Ritchie Hawtin a jeho vize o budoucím LiveSetu. Oslovil svého bývalého spolupracovníka Garetha Wiliamse a vzniklo tak zařízení Kapture.

Kapture, jak již bylo řeceno je zařízení běžící pod M4L a je schopné uchovat různá nastavení vašeho livesetu a následně je kdykoli vyvolat.  Je to vlaštně takový Preset manager pro Váš Liveset.

Celé to funguje zcela jednoduše, kapture vložíte na nově udělanou stopu a do pole Quiet mix jako na obrázku napíšete název sejvu a zmáčknete kapture. v tu chvíli veškeré vaše nastavení bylo uloženo a následně ho můžete kdykoli vyvolat. nejlépe je to videt na videu.

Kapture video a vice INFO ABLETON.COM

No možná jsem to trochu uspěchal s tou slávou a po shlédnutí videa jsem si říkal to je super, ale teď musím říct ,že Ableton je v určitých ohledech doslova…. Knihovna M4L.com je zdarma, ale proč tedy není KAPTURE ve formě souboru pro maxforlive, tedy .amxd soubor. Proč je  ve formě Alp a při instalaci Vás Ableton nutí k updatu na nejnovější verzi. Kdo používá třeba  Ableton 8.1.3. bude mít smůlu.