Aplikace SevenUp Live

Aplikace 7UP live pro Monome je nyni diky MAXforLIVE a MonomeEmu dostupná i pro asi početnější skupinu uživatelů, kteří používají controler Novation Launchpad a software Ableton Live .Co  umí 7UP LIVE je nejlépe vidět na techto videích od  Makingthenoise tady a   tady .  Používám Launchpad takže  se budu věnovat instalaci a nastavení  7up live pro launchpad.

Takže.Co k tomu potřebujeme. Sorry, popis instalace je pro MAC OS X ( s nedospělými operačními systémy společnosti Mrkvosoft nemám zkušenosti ).

Počítač(nejlépe bůčka neboli macbook ,když není bůček tak teda wokna a PC).

Novation launchpad,

Ableton Live suite 8.1.3. nebo vyšší.

Max 5.1 runtime,

Java runtime,

7up live a takovou věc jmenujici se OSCBONJOUR. Veškeré informace (anglicky) jsou ke stažení ZDE .Homepage celeho projektu www.makingthenoise.com . Potřebujete Ableton, Max a Java runtime, a soubory 7up live ke stažení  ZDE, oscbonjour ZDE a projekt pro Ableton Live ZDE .

Instalace

Takže všechno to zapojíme (předpokladám ,že máme ableton,max a java runtime) a nakopírujeme všechny soubory 7up live ze staženého adresáře do adresáře s Max runtime…./java/lib  a soubory  z adresáře oscbonjour do …./Applications/Max5/Cycling\ \’74/max-external. Poté naloadujeme stažený Ableton projekt.

Jsme tam

Vememe to od leva do prava. Takže pro live set mám připravené tři klasické audio stopy ,které slouží pro audio vzorky s kterými si nevim rady, budto jsou moc dlouhé nebo jsou to acappela mp3 nebo se prostě nevešli  do looperu , no prostě máme navic 3x audio stopy(můžete mít samozřejmě kolik chcete).Ale aby jste mohli používat launchpad a sekci mix ,museji bejt jen tři. Dál je to duležitější. Další stopy už patří 7UP LIVE. Stopy  Stepper, Controller, Looper, Sampler, Melodizer a Rack (tato stopa nepatří do 7uplive ,dávám na ni drumrack a např. oneshot samply ,  protože u launchpadu zůstává nevyužitý User 1). Následují dvě Group stopy a na každé Audio Effect rack.Další stopa uz patří 7UP LIVE. Je to ROOT kanál .Kořenový soubor.POZOR.Musite použít vždy jen jedenDalší je stopa Rack midi pro zpětnou odezvu do launchpadu a po ní stopa Controller.následující stopa obsahuje MonomeEMU (emulaci monome). Super je ke stazeni na www.maxforlive.com .MonomeEmu je aplikace běžící na jedne midi stope v Abletonu ,využívající Max for live a emulujici Monome.Takže popsali jsme si default project  a to je vše. Ne ještě ne.

Ješte pár věcí

Pokud máte vše správně zapojené a já na nic nezapoměl a vše správně vysvětlil ,na stopě launchpad zmáčknete tlačítko lp1 ,měl by zareagovat launchpad a začít svítit.Následně na stopě 7UP live nejdříve  zmáčknete  autoconfig, zaopatřující spojení mezy monomeemu a 7up live a poté START/STOP buton………… ,na launchpadu se objevi velka sedmicka. Zmáčknete play a mělo by to začít blikat a svítit atd. hotovej circus.pokud ne je něco špatně. Defaut projekt je prázdný ,do stop Stepper a Looper vložte drumrack a do prvních sedmi stop nějaké zvuky. K stopě sampler patrí ableton sampler a k melodizeru synth VSTi nebo třeba Operator z Live.

Enjoy

Video ABLETON a 7upLIVE.

Pár odkazu na Youtube:

Launchpad a 7up Live

SevenUp live new features

Launchpad a SevenUp

2x Launchpad a 7up