Mostly Robot Behind the Scenes

MostlyROBOT1Pět známých muzikantů se spojilo, aby spolu s vizuálními umělci ze studia Pfadfinderei a za podpory tech firmy Native Instruments vytvořily jedinečnou show.

Zpěvák a elektronická hudební  legenda Jamie Lidell, experimentátor a  producent  Tim Exile,  Mr Jimmy, DJ Shiftee a bubeník Jeremy Ellis budou ( dle slov Native Instruments ) propagovat souhru technologií NI a živého hraní hudebníků. Tato akce je jedinečná asi tím, že  každý muzikant bude hrát nezávisle  – jednotlivé ​​nástroje  nebudou synchronizovány, vše bude bez MIDI hodin, bez připravy, která zakrývá kreativitu a bude doprovázeno invenčním vizuálním konceptem  Pfadfinderei Berlin.  Poznávacím znamením akce je tedy inprovizace, řízení dat a audio materiálu vytvořených hraním v reálném čase a tedy zřejmě bez jakékoli přípravy. Vše podpořeno vizuálními prvky vytvořené též v reálném čase na obrazovce.

Diváci budou mít možnost sledovat dovednosti  muzikantů a  také to, co umožňuje technologie vyspělých Native Instruments. Tato svým způsobem výjímečná show se uskuteční 14.15.16 června ve známém Sonarhall barcelona.

Ze stránek Creativedigitalmusic

Jaké budou umělci využívat instrumenty?

Hlavním nástrojem pro Jamie Lidella bude jeho hlas, který bude zpívat a také bude používat mikrofon k vytvoření zajímavých zvuků. Dále bude používat  Maschine  a syntetické zvuky. DJ Shiftee bude mít Traktor Scratch Pro s novým controlerem F1, 2 gramofony a DJ mix. Jeremy Ellis stejně jako Jamie bude používat Maschine pro všechny bicí  a perkusní zvuky. Mr Jimmy miluje FM8, ale také používá mnoho dalších nástrojů a zvuků a konečně Tim Exile bude mít různé kontrolery, kterými bude ovládat svůj speciální REAKTOR patch. Výtvarní umělci Pfadfinderei budou dostávat midi data od každého hudebníka a na jejich základě budou vytvářet pohyblivé grafiky v reálném čase, které pak budou promítány na velkoplošných obrazovkách na jevišti.

Superband – Jak přesně k této spolupráci  došlo?

Už dlouho jsme chtěli dělat něco živého na jevišti s umělci se kterimi  úzce spolupracujeme. Jamie Lidell   loňském roce přišel s nápadem udělat  představení v alternativních prostředí a  souběžně, Tim Exile, DJ Shiftee a Jeremy Ellis předvedli improvizované jam session. Takže to byl logický vývoj, aby se všechny ty talenty
spojily. Stačilo k nim přidat ještě klávesy  a vizualizaci.  Sonar je ideální prostředí pro pořádání tohoto debutového show.

Můžeme vidět některé z prací Pfadfinderei jinde?

Vizuální show Pfadfinderei vytvořená pro Mostly Robot přehlídky bude unikátní. Bude založena na zcela novém přístupu, kdy pomocí not a midi událostí přicházejících od hudebníků budou vytvářeny pomocí Quartz Composeru pohyblivé grafiky v reálném čase. Samozřejmě ale Pfadfinderei  již dělali jiná  skvělá představení. Na jejich stránkách můžete vidět  jejich práci pro Moderat a Modeselektor nebo Paula Kalkbrennera.

Byly někteří z těchto umělců  zapojeni do vývoje této technologie již dříve?

Ano, Tim Exile vlastně již dříve vyvinul některé soubory pro REAKTOR  a dokonce vymyslel pro Native Instruments nástroje The Finger a The Mouth . Na jevišti se bude používat své unikátní nastavení pro Reaktor. A Také Shiftee je v úzkém kontaktu s vývojáři  NI Traktor.

Další informace :  NATIVE INSTRUMENTS MOSTLY ROBOT

Jamie Lidell / Frontman a zpěvák
Inovátor v oblasti elektronických živých vystoupení který používá svůj hlas jako hlavní nástroj a navíc Maschine  pro samply a  syntetické zvuky.

http://jamielidell.com

DJ Shiftee / Cuts and turntablism
Dvounásobný Newyorský DMC World Champion  přináší další úroveň skratchovánií, a bude hrát ze svého TRAKTOR setu.

http://djshiftee.com/about/

Tim Exile / Effects & Sound Mangling
Umělec nahrávání a warpování  je proslulý pro jeho velmi kreativní a improvizační live  vystoupení. Bude používat jeho vlastní REAKTOR set-up pro záznam zvukových smyček  od ostatních hudebníků a modifikovat je v reálném čase.

http://www.timexile.tv

Mr Jimmy /Harmonies & Keys
Klávesák  Jamie Lidell Band bude působit pro Mostly Robot jako harmonický pilíř s jeho vlastními presety pro FM8 .

http://Mrjimmyfromearth.bandcamp.com

Jeremy Ellis /Finger-drumming & Percussion
Detroitský virtuos v  bubnování prsty  – což do svědčují i  jeho legendární  Maschine videa.  Na jevišti se bude starat o rytmické prvky bicích  a perkusí .

http://jeremyellismusic.com

Pfadfinderei / Visual
Ohromující živé vizuální koncepty  Pfadfinderei kteří pocházejí z Berlína akteří  se specializují na špičkovou vizuální alchymii. Vytvořili show pro Moderat a Modeselektor nebo Paula Kalkbrennera.

http://www.pfadfinderei.com