Ableton Beat the clock

Jak již jsem psal, Ableton spolu se Souncloud vymysleli competition –  Beat the clock.  Stáhnete soubor se samply a začne odpočítávání. Máte 24 hodin na vytvoření songu a upload na Sondcloud.

V neděli odpoledne jsem tedy připravil stroj a stáhnul Livepack. Vše absolutně jednoduché, přihlášení na Souncloud účet, poté stažení souboru se samply a začalo odpočítávání. Osobně při různých remix competitions  jsem zastáncem varianty používat jen soubory a samply stažené právě  k tomuto účelu, ale ouha.  Livepack obsahoval pár zvuků synths, jeden voc, jeden chcíplej kick, dvě hihatky, žádnej snare a ještě jeden loop bicích řádně přebuzenej. Dohromady asi 80 mega něčeho.Také proto to spousty lidí vzalo po svém a především na absenci bicích vzorků je to znát.

No nic.  Naloadoval jsem projekt pro liveact se SevenUp a různejma Audio effect rack a hodně posloužil také Kaosspad. Něco jsem nastříhal do do Ableton sampleru a použil SevenUp, něco prohnal přes Kaosspad, atd.atd. Nejhorší na tom asi je, že po pár hodinách toho má člověk plný zuby a musí pokračovat dál. Varianta nechat odležet v tomto případě není možná a tak i výsledný mix a pseudo máster, kdy to prostě proženete nějakým presetem,  stojí za to.  V mixu jsou použity pouze samply z Livepacku. Po dnešním uploadu na souncloud bylo mému tracku přiraženo číslo 1004 a výsledek si můžete poslechnout .